resim

Siyah Kare - Malevich

Malevich, Black Square, 1913

Chagall, Yaşam ve Aşk

in

Pera Müzesi'nde 23 Ekim 2009-24 Ocak 2010 tarihleri arasında açılmış olan Marc Chagall sergisi önümüzdeki hafta bitiyor. Ben de bugün gidebildim. Gitmeden önce Chagall hakkında çok az şey biliyordum, mesela Nazilerin yahudi yazarların kitaplarını yaktıkları dönemde Chagall'ın eserlerini de yaktıklarını ve biraz da yüzeysel bilgi. Sergi müzenin iki katına yayılmış. Chagall'ın otobiyografik çalışmalarına, serginin düzenlenişi sırasında eklenen biyografik bilgiler de gelince epey bilgi sahibi olmak mümkün. Uzun yaşamış bir ressam Chagall..

Galeriler

in

...

Sürrealist bir ressam: Alexander Lyamkin

1964 doğumlu Rus bir ressam Alexander Lyamkin

lyrics isimli resmi...

Birkaç resmini daha buraya ekliyorum. Ama hem Lyamkin'in daha fazla resmini görmek için hem de bugünün resmine dair bir site olarak şuradan daha fazlasına bakılabilir.

http://www.arthit.ru/original-paintings.html

modigliani'nin kadınları

Picasso'yla aynı dönemde yaşayan İtalyan ressam Modigliani'nin kaderi hiç de picasso'nunkine benzemez.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Amedeo_Modigliani

sohrab sepehri için

Deniz Bilgin

2005 yılında duymuştum ilk kez Deniz Bilgin adını. 1956'da doğduğunu 1999 Kasımında kara Ankara'nın bi binasından 10. kattan kendi attığını okumuştum. Resimlerine bakmıştım internetten. "Minareden at beni aşağı in tut beni" resmini de o zaman görmüştüm. Karşı Sanat'ta 2004 yılında açılan retrospektif sergisini kaçırmıştım böylelikle. Hazırlanan kitap da hızlıca tükenmişti. Zaten sınırlı sayıda basılmıştı.

İçeriği paylaş

Back to top