Aslı Gibidir III - Ebedi Final

in

Hiç niyetim yokken dünkü ataklar yüzünden sabah "Aslı Gibidir II"yi yazmak durumunda kaldım. Ardından da düşünmeye başlamıştım: "Acaba şimdi hangisi, ne yazacak?" diye. Bir de üç günlük gereksiz yorgunluktan sonra, III. ve son bir yazı yazıp bu konuyu külliyen kapatmayı planlıyordum.

Derken beklenmedik bir yazı, beklenmedik bir yerden geldi. Fayrap'ın blog sayfasından Hakan'ın (Arslanbenzer) yazısı. Beklenmedik derken, işte kim neye yorum yapacak, karışacak filan diye düşünüyordum. Gerçi şu saat itibariyle az arayla yazılmış yazılar artık blogda değil. Hakan Arslanbenzer kendince haklı nedenlerle yazıları kaldırmış. Ama yazıları okumuş biri olarak, buraya yazacağım anda dile getirmeyi beklediğim şey için engel değil bu. Adalet mülkün temelidir denir. Bense hep insanın temeli olduğunu düşünmüşümdür. Ayrıca üleştirilecek bir şey de değildir bu. Türlü türlü halleri vardır. Ve de pek kolay bir şey değildir. Çünkü aynı oranda buna açık da olmanız gerekir, taşıdığınız bu duygu nedeniyle.

Dolayısıyla benim için Hakan Arslanbenzer'in duruma bakışı hakkaniyetlidir. Çünkü bu bakışta benim ilgim yoktur. Benim için böyle bakılmamıştır. O yüzden de sadece böyle bir bakabiliş bile benim için teşekküre değer.

Diğer kısma gelince. Ne diyeceksem dedim zaten iki gündür.

Konu bu blogda kapanmıştır.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Back to top