ortak kitaplar

Yazar olarak yer aldığım ilk ortak kitap 2007 yılında Nâzım Hikmet Kültür Merkezi çatısı altında "Sanat Cephesi" yayınları tarafından hazırlanan "Bir Benden... Bir O'ndan" adlı kitaptı. Kitap Nâzım Hikmet'in ölümünün 44. yılı nedeniyle şairlerin birer tane kendi şiirleri ve Nâzım Hikmet'ten seçtikleri birer şiirin yan yana getirilmesinden oluştu.

İkinci ortak kitap, 2008 yılında İkaros Yayınları'ndan çıkan "Dahiler ve Aşkları"ydı. Bu kitapta Picasso ile Rodin ve Camille Claudel hakkında iki yazı yazmıştım.

Üçüncüsü ise 2009 yılında Sel Yayınları tarafından basılan "Kadın Öykülerinde Karadeniz" kitabı oldu. "Tavara" isimli bir anı-öykü ile kitapta yer aldım.

Dördüncü bir ortak kitap olan "Tarihi Liderler ve Aşkları" kitabı ise yine İkaros Yayınları'ndan bugünlerde çıkacak. Bu kitaptaki yazı ise "Napolyon"la ilgili.

Beşinci ortak kitap, Deniz Durukan'ın editörlüğünü yaptığı "Fahriye Abla'dan Çanakkaleli Melahat'a. Modern Türk Şiirinde Kadın İmgesi" adlı kitap. Bu kitapta yer alan metin Sezai Karakoç'un "Monna Rosa" şiiri ile ilgili.

Back to top