Biyografi

1973 doğumlu.

Ana-baba memleketi Tokat/Reşadiye olmasına rağmen, Ağrı/Doğubeyazıt'ta doğdu, yaşamının ilk 17 yılını ise Konya'da geçirdi. 1989-1994 yılları arasında YTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde öğrencilik yaptı. İlk Şiiri 2000 yılında Milliyet Sanat Dergisi'nin genç şairler bölümünde yayımlanan "mektup" adlı şiirdi.  

2000-2006 yılları arasında öteki-siz şiir "derdi"nde yer aldı.

Aynı dönemde öteki-siz yayınevi'nin kurucularından biri oldu. Ancak yayınevi 8 şiir kitabını aynı anda çıkaran ve bir daha faaliyet gösteremeyen bir yayınevi olarak düşlerde kaldı. (www.otekisiz.com)

İlk şiir kitabı "Ceza Defteri" de bu düşün bir parçası olarak Ocak 2002'de öteki-siz yayınevi'nden çıktı.

Şiirleri ve yazıları izmir izmir, ütopiya, kül, düş-lük, ağır ol bay düzyazı, la poéte travaille, öteki-siz, rüzgâr, üç nokta, sınırda, yaratım, sanat cephesi, gediz dergilerinde yayımlandı.

İkinci şiir kitabı "Akasya Telaşı" Nisan 2008'de Digraf Yayıncılık, Şiirden Dizisi'nden çıktı.

2007 yılında Sanat Cephesi yayınları arasından çıkan "Bir Benden... Bir O'ndan" adlı kitapta bir şiiri ve Nâzım Hikmet'ten seçtiği bir şiirle, 2008 yılında İkaros Yayınları tarafından basılan "Dahiler ve Aşkları" adlı ortak kitapta, "Rodin" ve "Picasso" hakkındaki yazılarıyla; 2009 yılında, Sel Yayıncılık tarafından basılan "Kadın Öykülerinde Karadeniz" kitabında "Tavara" adlı öyküyle yer aldı.

Yine Özcan Erdoğan'ın editörlüğünü yaptığı bir ortak kitap olan "Tarihi Liderler ve Aşkları" adlı kitapta (Ocak 2010) Napolyon üzerine yazdı.

1989'dan beri İstanbul'da yaşıyor.

Yorumlar

Tebrikler...

Sevgili Derya, misafirlerince kirletilen masum dünyanın her geçen gün daha da kirlenmekte olan gerçeklerine rağmen gizlerindeki güzellikleri özünden damıtarak bizlere sunabilmen takdire şayan.
Bir Konyalı olarak başarılarının devamını dilerim.
Sevgiyle ve huzurla kal...

Yorum izleme seçenekleri

Yorumların gösteriminde tercih ettiğiniz şekli seçerek değişiklikleri etkinleştirmek için "Ayarları kaydet"i tıklayınız.

Yeni yorum gönder

Back to top